Kui pikk võiks olla puhkusereis?

Mis on parim puhkuse pikkus? Sageli ei saa me seda ise valida – aga kui saame, mis see oleks?

Mõned ütlevad, et see on kaks nädalat, teised, et sõltub sellest, mida teed. Õnneks on ka seda küsimust võetud vaevaks uurida.

Tampere ülikooli teadlased leidsid, et reisiaegne hetkes olemise õnnetunne oli kõige kõrgem puhkuse kaheksandal päeval. See on ilmselt just see aeg, mis on vajalik reisimise stressist üle saamiseks, uue aja ja kohaga kohanemiseks. Uuringu kohaselt pikemad reisid tingimata ei suurendanud puhkusejärgset õnnetunnet.

Enamus inimesi peabki parimaks 7-10 päevast reisi. Pikemad retked pole niivõrd puhkuseks, kui pigem uue avastamiseks.

Neuroloog ja unearst W. Christopher Winter ütleb, et iga ajatsooni kohta on vaja üht päeva harjumiseks. Kaugemale minnes, nii umbes poole maailma kaugusel, hakkab see periood lühenema. Harjumisele aitab kaasa varajane ärkamine, kohene õueminek, rohke õues viibimine ja regulaarselt söömine.

Kaasa aitab see, kui teed tegevusi, mida teevad kohalikud. Harjumine on lihtsam reisides väiksema seltskonnaga või üksi. Mida rohkem kaaslasi, kellega arvestada, seda keerulisem on harjumine.

Alati on hea planeerida puhveraeg – vaba päev enne reisi ja vaba päev kui oled tagasi, siis kestab su puhkusejärgne mõnus tunne kauem. Piltide vaatamine ja reisikaaslastega koos meenutamine aitab veelgi kaasa puhkuse hea mõju pikendamisele.

 

IMG_3721

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s